OD WSPÓŁAUTORKI

Jako że zbliża się koniec roku – czas podsumowań i planów chcę się z Wami podzielić radością jaką mi przyniósł rok 2022. Była to szansa napisania i wydania mojej drugiej książki o mindfulness. Ukaże się ona na rynku w pierwszych dniach stycznia 2023.
Od wydania pierwszej, jaką jest „Rozwijanie uważności na codzień” minęło już 12 lat, więc pisanie drugiej książki                „Odkrywanie mindfulness” było prawdziwą przygodą, tym bardziej, że tym razem tworzyłyśmy ją w dwugłosie  z Kasią Kędzierską.
Na fundamencie swoich osobistych doświadczeń postanowiłyśmy przedstawić subiektywnie prawdę o praktyce medytacji mindfulness, wolną od złudzeń, iluzji i upiększeń tak powszechnych wśród entuzjastów nowych trendów,  do których zalicza się modna obecnie mindfulness.
Nie mając jakichś specjalnych aspiracji głoszenia jedynej prawdziwej prawdy podzieliłam się z Czytelniczkami i Czytelnikami własnymi spostrzeżeniami i refleksjami, których się sporo uzbierało przez lata praktyki i pracy nauczycielskiej.
Moim naturalnym środowiskiem pracy w obszarach mindfulnessowych jest Polski Instytut Mindfulness,  przestrzeń spotkań ze współpraktykami w różnych rolach – nauczycieli, koleżanek i kolegów, studentów, mentee.
To z nimi i dzięki nim odkrywam swoją prawdę o uważności, którą dzielę się w tej książce.
Mam nadzieję, że okaże się ona inspirująca dla tych adeptów medytacji, którzy widzą w odkrywaniu mindfulness swoją osobistą drogę rozwoju i spełnienia.
Zachęcam i życzę owocnej lektury.

                                                                                                  Malgorzata Jakubczak