Jak kontynuować praktykę po kursie MBSR, MBCT, BREATHWORKS, MBTT?

Co dalej? To pytanie zadają sobie często uczestnicy pod koniec kursów i świeżo upieczeni absolwenci. Kiedy po kilku tygodniach regularnych spotkań z nauczycielem i wspierającej praktyki w grupie uświadamiają sobie, że pewien etap w ich życiu kończy się. Znają podstawy merytoryczne i potrafią już wykonywać podstawowe praktyki mindfulness, mają też osobiste doświadczenie i zauważają realne korzyści w swoim codziennym życiu, relacjach. Chcą więcej. Można powiedzieć, że mają wszystko by samodzielnie kontynuować uważność. Jednak pomimo tego czują często smutek i niepewność jak sobie sami poradzą w wirze codzienności i zadań z pielęgnowaniem regularnej praktyki, dyscypliną i motywacją.

Dlatego od 2015 roku w odpowiedzi na tę potrzebę realizujemy w Polskim Instytucie Mindfulness Program Praktyki Formalnej Mindfulness dla absolwentów kursów MBSR (Mindfulness-Based Stress Reduction), MBCT (Mindfulness-Based Cognitive Therapy) Breathworks a od 2022 roku również MBTT (Mindfulness-Based Teacher Training) dedykowanego nauczycielom, psychologom i pedagogom.

Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę nauczycieli z wieloletnim doświadczeniem.

Co daje PPFM?

  •  Pogłębienie praktyki mindfulness jako kompetencji osobistej dla potrzeb własnych, pracy z klientami, pacjentami, uczniami.
  • Otwiera możliwość nowej ścieżki zawodowej nauczyciela MBSR dla absolwentów kursu MBSR, które nie mają udokumentowanego doświadczenia medytacyjnego, które jest jednym z wymogów aplikowania do Studium Nauczycielskiego MBSR.

Już 8. edycja PPFM rusza we wrześniu 2022

Zapisy trwają do 31.08 lub wyczerpania miejsc. 

Jeśli jesteś absolwentem któregoś z tych kursów i poszukujesz swojej ścieżki dalszego rozwoju w obszarze mindfulness to wejdź na https://www.polski-instytut-mindfulness.pl/program-praktyki-formalnej/ i dołącz do nas przez formularz